Jdi na obsah Jdi na menu
 


Boj (Combat)

4. 6. 2006

Jak fungují souboje? V čem jsou jiné oproti ostatním MMORPG?
Dalo by se říci, že souboje jsou ve World of WarCraft rychlejší než v jiných MMORPG hrách, aniž by se ale ze hry stal "clickfest." Když hráč zaútočí na nepřítele, přejde do bojového módu. V tomto módu postava začne automaticky a opakovaně útočit na nepřítele, hráč má ale mezitím čas, aby mohl používat různá kouzla a ability, které jsou v boji důležité. Bojovnická povolání mají spoustu abilit, bez kterých by byl boj předem prohraný, zatímco kouzelnická povolání mají mnoho všemožných útočných i podpůrných kouzel.

Bude ve hře podobný styl boje jako v Diablu?
Přestože jsme říkali, že jsou souboje rychlejší, s Diablem se to srovnávat nedá. Ve World of WarCraft musí mít hráč čas také na výběr vhodné taktiky, bez které by jinak nemohl zvítězit.

Bude World of WarCraft "potionfest" (založený na pití velkého množství lahviček, jako Diablo)?
Ne. Zdraví a Mana se regenerují samovolně v průběhu času, hráči nepotřebují pít lektvary k jejímu doplnění. Pomocí lektvarů se ale dají zkrátit prostoje mezi bitvami (za určitou cenu), avšak většina těchto předmětů pro jedno použití mají dobu (cooldown), po kterou musíte počkat, než znovu můžete použít předmět stejného druhu.

Jaké typy PvP soubojů hra nabídne?
Jsme si vědomi toho že boj hráče proti hráči je pro některé velmi důležitý. Proto také plánujeme zakomponovat do hry i určité konflikty, které by tento typ boje umožňovaly. Kdo se ale na tomto typu boje podílet nechce, nemusí. PvP souboje se snažíme do hry vložit tak, aby byly zábavné pro všechny, kdo se jich účastní. Další plány ohledně PvP soubojů oznámíme v budoucnu.