Jdi na obsah Jdi na menu
 


Eventy jsou různé speciální události, které se dají provozovat po celém světě WoW. Obvykle mají za úkol rozptýlit hráče od neustálých questů, procházení instancí nebo PvP bojů. Mohou být ale také spjaty s nějakou událostí nebo svátkem v reálném světě (např. Vánoce).

 

Každé tři hodiny přijde do Gurubashi Areny ve Stranglethorn Vale goblinský pirát a položí vprostřed bojového prostoru truhlu s poklady. Aréna je vyhrazena pro PvP, proto zde může o truhlu bojovat jak Aliance, tak Horda. Komu se jako prvnímu podaří bednu otevřít, získává její obsah. Tento event není nijak limitován levelem hráčů a může se o něj pokusit kdokoliv.

 

Počínaje patchem 1.7 bude Baron Revilgaz, goblin z Booty Bay, pořádat soutěže v rybaření. Ty budou goblini vyhlašovat v Ironforge a Orgrimmaru, aby se všichni mohli náležitě připravit. Přo vítěze jsou připraveny odměny v podobě proslulého Nat Paglova rybářského vybavení.

 

 


Čas od času dochází na některých místech světa k náhodným útokům různých démonických zplozenců. Obvykle se několik démonů objeví někde v hlavním městě a na několik minut zaměstnávají znuděné kolemjdoucí. V tomto eventu jde především o zpestření hry.

 

 


Darkmoona Faire je zatím nejzajímavějším eventem vůbec. Je to putovní představení, které cestuje po světě a vždy na začátku každého měsíce se na pár dní zastaví na některém místě v Elwynn Forestu nebo Mulgore.
Ve Faire můžete navštívit exotické vendory, kteří nabízí zboží, které nelze jinak získat.
Lze zde také za velmi zajímavé odměny směnit nasbírané sady karet, které byly rozesety po celém světě a obvykle padají z bossů v instancích. Příjezd Faire se koná ráno každého prvního pátku v měsíci, následně se tři dny staví stánky a v provozu je až následující pondělí. Na svém místě vydrží pět dní a v sobotu poránu opět odjíždí.

  


Vánoce ve WoW zažili zatím jen hráči na amerických serverech. Evropské v té době ještě nebyly v provozu. Kromě menších kosmetických změn ve velkých městech (vánoční stromy, ozdoby a věnce), mohli hráči plnit vánoční questy, koupit sněhové koule, které po sobě pak házeli nebo se měnili na sněhuláky.

 


K příležitosti Dne Dětí přidal Blizzard do hry malou sérii questů, ve které se musíte starat o stormwindského sirotka, ukazovat mu různá místa, kupovat zmrzlinu a podobně. Quest začíná ve Stormwindu, v Cathedral District a je určen spíše pro nižší levely, kromě zvýšení reputace ve Stormwindu nenabízí výraznou odměnu.

 


Tento event je určen speciálně pro americké servery. Oslavuje svátek Dne Nezávislosti a v tento den jsou na obloze na růz